Wybierz oddział

Międzynarodowy Obóz dla wolontariuszy w Sportjugend Hessen

17.08.2018

W dniach od  22.07 do 02.08.2018r grupa młodzieży – wolontariuszy Stowarzyszenia Olimpiady Specjalne Wielkopolskie – Poznań miała możliwość uczestniczyć w Międzynarodowym Obozie w Sportjugend Hessen.

Poniżej kilka słów od uczestników obozu…

Podczas tych dwóch niezwykłych tygodni mieliśmy okazję rozwijać swoje umiejętności sportowe w takich dyscyplinach jak piłka nożna, siatkówka, łucznictwo, canoe, wspinaczka i wiele innych.

Oprócz tego, w czasie zajęć manualnych, rozwijaliśmy się artystycznie. Prezentowaliśmy nasze poglądy związane z tematyką główną obozu tzn.: „Rola sportu w zintegrowanej i demokratycznej Europie” oraz wymienialiśmy się spostrzeżeniami, przemyśleniami i wnioskami.

Zwiedziliśmy również dwa miasta w okolicy. Marburg, czyli zabytkowe miasto uniwersyteckie gdzie, dzięki naszym opiekunom, poznaliśmy jego historię oraz zwiedziliśmy najpiękniejsze zabytki. Kilka dni później odwiedziliśmy Kassel gdzie całą grupą udaliśmy się na termy, aby zregenerować siły i z nową energią wrócić na obóz.

Przede wszystkim jednak poznawaliśmy nowych ludzi oraz ich kultury. Dzięki wieczorom kulturalnym, które odbywały się każdego dnia, mogliśmy przekonać się jakie zwyczaje i tradycje panują w innych państwach Europy. Zawiązywaliśmy nowe przyjaźnie, które, mamy nadzieje, przetrwają lata.

Chcielibyśmy z całego serca podziękować Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Wielkopolskiego i Departamentowi Sportu i Turystyki za możliwość uczestnictwa ,w tym obozie. Była to niezwykła przygoda, która na zawsze pozostanie w naszych sercach. Do końca życia będziemy ją miło wspominać. Mamy również nadzieję, że uda nam się to kiedyś powtórzyć.

 

Serdecznie dziękujemy!

SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.